Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality z domova > Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučataPROJEKT JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

 

Naše organizace Dům seniorů – Domov důchodců se v letošním roce zapojila do projektu Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata, více informací naleznete na internetové stránce www.jeziskovavnoucata.cz.

 

Do projektu jsme se zapojili tak, že jsme nedefinovali přání jednotlivců, ale shodli jsme se na přání dle jednotlivých pater, to znamená, že jsme vymýšleli přání skupinová. Naši klienti mají rádi zvířata. V domově se již staráme o rybičky, papoušky a andulky, chodí nás pravidelně navštěvovat paní Melzerová se svými mazlíčky – kočkami rasy Něvská maškaráda. Díky nim je zajišťována tzv. felinoterapie. Proto první registrované přání je návštěva terapeutického koníka Emila. Návštěva koníka může proběhnout i u lůžka klientů s omezenou hybností. Více informací o koníku lze zjistit na internetové stránce www.emilpomaha.cz.

 

Vzhledem k tomu, že někteří klienti tráví svůj volný čas četbou a předplatné denního tisku či časopisů může být pro některé finančně náročné, shodli jsme se na dalším přání. Druhé registrované přání je roční předplatné pěti různých časopisů, např.: Květy, Vlasta, Křížovky pro seniory, Glanc, Moje země, atd. Takto pořízené časopisy budou volně k dispozici na společné klubovně a mohou uspokojit vícero klientů.

 

Vzhledem k tomu, že naši klienti rádi zpívají, poslouchají hudbu, chodí na společenské akce, které u nás pořádáme, rádi bychom jim dopřáli pěkný kulturní zážitek se známou osobností přímo u nás v domově. Třetí registrované přání je návštěva známé osobnosti např.: Naďa Urbánková nebo Josef Zíma.

 

Věřím, že se díky projektu alespoň jedno přání zrealizuje a rozzáří se tak oči našim klientům.

 

 

Ing. Michaela Pučálková

Ředitelka DS-DD Pacov


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů